ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ 2016-2017

ΒΑΣΙΚΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ 2016-2017

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΓΣΕ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ: -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ,- ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕ -ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ! - ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΙΚΤΡΙΩΝ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.. - -----ΠΟΛΥΠΛΗΘΕΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ, ΟΠΟΥ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ...ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΣ!!ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ... /

30 Οκτ 2016

ΜΕ ΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ..

0-3 ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑ..

Τη δεύτερη τους νίκη σε 2 αγώνες σημείωσαν και οι κορασίδες, οι οποίες συνεχίζουν και αυτές δυναμικά, καθώς στη δεύτερη αγωνιστική, κέρδισαν με 3-0 εκτός έδρας στην Καρδίτσα..
Άν και το ματς ξεκίνησε με την ομάδα της Ελασσόνας να προηγείται με 22-0 και τελικά 25-2 στο 1ο σετ , στο 2ο σετ οι αθλήτριες της Καρδίτσας αφυπνίστηκαν και πίεσαν την Ελασσονίτικη ομάδα έως και το 16-16 αλλά με την ομάδα της Ελασσόνας να πατάει ΄΄γκάζι΄΄ και να κατακτά το σετ με 25-18!
Στο 3ο σετ και ενώ η ομάδα προηγήθηκε 23-18 εντούτοις λάθη απανωτά σε σέρβις και υποδοχή έδωσαν τη δυνατότητα στον αντίπαλο να ισοφαρίσει 24-24, αλλά η Τσιγγέλη με δύο προσωπικές ενέργειες -επίθεση( 24-25) και μπλοκ (24-26) έδωσαν τη νίκη στην ομάδα μας!