ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ 2016-2017

ΒΑΣΙΚΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ 2016-2017

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΓΣΕ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ: -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ,- ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕ -ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ! - ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΙΚΤΡΙΩΝ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.. - -----ΠΟΛΥΠΛΗΘΕΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ, ΟΠΟΥ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ...ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΣ!!ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ... /

30 Μαρ 2014

3-0 ΣΕΤ ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΓΣ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ ΤΟΝ ΓΣ.ΛΑΜΙΑΣ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΩΝ 8!!

Αποφασιστικό βήμα για την πρόκριση στο f4 της Κεντρικής και Στερεάς Ελλάδας , έκανε ο ΓΣ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ κερδίζοντας με 3-0 σετ, τον ΓΣ.ΛΑΜΙΑΣ στο κλειστό γυμναστήριο Ελασσόνας.
Ο αγώνας ξεκίνησε δυναμικά, για την ομάδα της Ελασσόνας ,αφού κάνοντας επίδειξη δύναμης το κέρδισε με 25-8!
Στο 2ο σετ, οι μικρές του Βάιου Παναγιώτου και ενώ ήταν μμπροστά στο σκορ με 24-19 εντούτοις χαλάρωσαν δίνοντας την ευκαιρία στον αντίπαλο να ισοφαρίσει 24-24 και τελικά μετά το τάιμ άουτ, η ομάδα της Ελασσόνας κατέκτησε και το 2ο σετ με 26-24!
Στο 3ο σετ χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες η ομάδα του Γ.Σ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ, το κατέκτησε με 25-19..
Σίγουρα πρόκειται για μία πολύ σημαντική νίκη, που δίνει ΄΄αέρα΄΄ στην Ελασσονίτικη ομάδα για τη ρεβάνς που θα πραγματοποιηθεί στην Λαμία την επόμενη Κυριακή στις 17:00..
Η ομάδα έπαιξε φανταστικά στο 1ο σετ, αλλά χαλάρωσαν στα άλλα δύο  και παρόλο που, η απόδοσή τους δεν κυμάνθηκε σε υψηλά επίπεδα, εντούτοις πήραν μία σημαντική νίκη δίνοντας πολλές ελπίδες για τον επαναληπτικό αγώνα..
Η κεντρική Παπαϊωάννου, όπου με τα μπλοκ κυρίως έδωσε αρκετούς πόντους, καθώς και η Κόμη ξεχώρισαν από τις παίκτριες , αν και οι υπόλοιπες ήταν καλές κυρίως κατά διαστήματα...
Τα σετ: 25-8, 26-24, 25-19..
ΓΣ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ( Παναγιώτου) : Παπαδοπούλου Ράνια, Παπαδοπούλου Ζωή, Γκαραβέλη, Παναγιώτου, Παπαιωάννου,  Μπελαή, Πίγκα, Κόμη, Λέκκα, Ζουρλανδάνη, Γκόρη, Λανάρη