ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ 2016-2017

ΒΑΣΙΚΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ 2016-2017

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΓΣΕ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ: -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ,- ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕ -ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ! - ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΙΚΤΡΙΩΝ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.. - -----ΠΟΛΥΠΛΗΘΕΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ, ΟΠΟΥ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ...ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΣ!!ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ... /

31 Μαρ 2013

ΓΣ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 1-3

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ ΜΕ 1-3 ΣΕΤ.
ΚΟΜΒΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ 3ου ΣΕΤ!!

Πέρασε από τη δύσκολη έδρα της Ελασσόνας, η Νίκη Αλεξανδρούπολης, επικρατώντας με 3-1 (25-18, 16-25, 26-24, 25-20) για τον 3ο όμιλο της Α2 των γυναικών.
Ήταν ένα παιχνίδι που κρίθηκε ουσιαστικά στο τρίτο σετ, με την Ελασσόνα να ισοφαρίζει σε 24-24 αλλά χάνοντας το σερβίς έδωσε την ευκαιρία στην  ομάδα του Τεκτονίδη,  να προηγηθεί με 1-2 σετ . Ένα σετ, που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και η γηπεδούχος ομάδα δε μπόρεσε να διατηρήσει τις μικρές διαφορές ,που είχε κατά τη διάρκειά του.
Αρχικά, η Νίκη προηγήθηκε με 0-1σετ, με καλύτερη υποδοχή και σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφερε να επικρατήσει. Στη συνέχεια, η Ελασσόνα μπήκε δυνατά, στο δεύτερο σετ και με ελάχιστα λάθη αλλά και καλό σερβίς κατάφερε εύκολα να ισοφαρίσει.  Στο τέταρτο σετ, με την ψυχολογία υπέρ τους, οι φιλοξενούμενες επικράτησαν. Για άλλο ένα παιχνίδι τα κορίτσια από την Αλεξανδρούπολη έβγαλαν πολύ πάθος και έδειξαν ότι βρίσκονται δίκαια, στα ψηλά στρώματα της βαθμολογία.
Η ομάδα του Βάιου Παναγιώτου,για άλλη μία αγωνιστική  αγωνιστηκε δυνατά, αλλά προδώθηκε από τα σερβίς ,αφού χάθηκαν σε καθοριστικά σημεία του αγώνα, με αποτέλεσμα η ψυχολογία να πηγαίνει στην αντίπαλο ομάδα ..
Εντούτοις, ακολουθούν δύο δύσκολα παιχνίδια, όπου και θα καθορίσουν τη τύχη της ομάδας στην κατηγορία, εκτός με τα Γιαννιτσά και εντός με τα Γιάννενα .
Υπέροχος για άλλη μία αγωνιστική ο κόσμος που ήρθε στον κλειστό της Ελασσόνας  και βοήθησε όσο περισσότερο μπορούσε την ομάδα!
Ελασσόνα (Παναγιώτου): Μπούσια Σ., Μπούσια Χ., Πλιάκα, Δίρβα, Λίτσιου, Κασελλούρη, Ζιάκου (λ)/ Παναγιώτου, Παπαϊωάννου, Παπαδοπούλου Ράνια..

Νίκη Αλεξανδρούπολης (Τεκτονίδης): Λαμπροπούλου, Καλογεροπούλου, Νικολαϊδου, Δεδούση, Καράμπαλη, Νατσίδου, Λυμπεροπούλου (λ) Καραμανλή