ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ 2016-2017

ΒΑΣΙΚΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ 2016-2017

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΓΣΕ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ: -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ,- ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕ -ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ! - ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΙΚΤΡΙΩΝ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.. - -----ΠΟΛΥΠΛΗΘΕΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ, ΟΠΟΥ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ...ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΣ!!ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ... /

1 Φεβ 2014

ΝΙΚΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ ΜΕ 3-1 ΣΕΤ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ Γ.Σ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ!!

Η 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗ ΒΡΗΚΕ ΜΟΝΗ ΠΡΩΤΗ
ΜΕ 5 ΒΑΘΜΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ..

Την 7η νίκη, σε 7 αγώνες, σημείωσε η ομάδα του Γ.Σ Ελασσόνας στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής κατηγορίας Κεντρικής Ελλάδας.
Στον αγώνα,με τον οποίο τελείωσε  ο 1ος γύρος, η Ελασσόνα ξεκίνησε δυναμικά,  προηγήθηκε με μεγάλη άνεση, έως και 16-8,  κυριαρχώντας πλήρως πάνω στο φιλέ, με αποτέλεσμα να τελειώσει το σετ  25-14!
Και στο 2ο σετ, η διαφορά των ομάδων ήταν μεγάλη, με την Ελασσόνα να βρίσκεται μπροστά στο σετ με 18-11, αλλά κάπου εκεί, οι αθλήτριες του Παναγιώτου χαλάρωσαν, βλέποντας τη διαφορά στο σκορ, με αποτέλεσμα να κάνουν εύκολα το λάθος , γεγονός που έδωσε την ευκαιρία στον Βόλο να πλησιάσει στους 3 πόντους 20-23! Το σετ όμως το κέρδισε η ομάδα της Ελασσόνας με 25-21..
Στο 3ο σετ και ενώ η ομάδα τη΅Ελασσόνας, είχε μία μικρή υπεροχή , 19-17, εντούτοις οι πολλές χαμένες επιθέσεις έδωσαν τη δυνατότητα στην Νίκη Βόλου να κατακτήσει το σετ με 25-22!
Στο 4ο σετ οι Ελασσονίτισσες έδειξαν τις διαθέσεις τους από την αρχή! Με υπέροχο σέρβις , πολλές τελειωμένες επιθέσεις και καθοριστικά μπλοκ, κέρδισαν άνετα το σετ και συγχρόνως και τους τρεις βαθμούς της νίκης, με σκορ 25-13!!
Η ομάδα του Γ.Σ.Ελασσόνας πραγματοποίησε έναν φανταστικό 1ο γύρο, παίζοντας ικανοποιητικά σε όλους τους αγώνες, κερδίζοντας και τους 7 αντιπάλους και είναι σίγουρο πως αν η ομάδα δείξει την απαιτούμενη σοβαρότητα και αγωνιστικότητα και στον 2ο γύρο, σίγουρα η βαθμολογική της θέση ,θα είναι υψηλά και γιατί όχι και στην 1η θέση, που θα της δώσει και την άνοδο στην επόμενη κατηγορία.
Τα σετ: 25-14, 25-21, 22-25, 25-13..
Γ.Σ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: (Παναγιώτου) ΠαπαδοπούλουΡ,Κατσαρέ,Τζιούργκανου,Δίρβα,