ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ 2016-2017

ΒΑΣΙΚΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ 2016-2017

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΓΣΕ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ: -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ,- ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕ -ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ! - ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΙΚΤΡΙΩΝ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.. - -----ΠΟΛΥΠΛΗΘΕΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ, ΟΠΟΥ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ...ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΣ!!ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ... /

16 Φεβ 2014

ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΠΕΛΑΣΗ Η ΕΛΑΣΣΟΝΑ!!

3-0 ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΓΩ!
9 Χ 9 ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΟΔΟ ΣΤΗΝ Α2!

Η 9η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Β΄ Εθνικής κατηγορίας γυναικών περιείχε το ντέρμπι μεταξύ του 1ου της βαθμολογίας ,ΓΣ.Ε.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ και του 2ου  της βαθμολογίας ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ.
Μία αναμέτρηση όπου θα κρινόταν κατά πολύ η 1η θέση του ομίλου..
Η ομάδα της Ελασσόνας για άλλη μια φορά έδειξε ένα καταπληκτικό αγωνιστικό πρόσωπο, παίζοντας υπέροχο βόλει, ανέτρεψε δύο φορές διαφορές 5 και 4 πόντους,έχοντας σε μεγάλη μέρα τις Κατσαρέ,Κασσελούρη και Δίρβα από τα άκρα αλλά και μία Ζιάκου ,η οποία ήταν η καλύτερη του αγώνα με 70% υποδοχή και 85 % άμυνα,στατιστική που φανερώνει την πληρότητα της απόδοσής της σε όλο τον αγώνα!!
Απέναντί της η ομάδα του Βάιου Παναγιώτου, βρήκε έναν καταπληκτικό αντίπαλο,που ήρθε στην Ελασσόνα να παίξει ανοικτό βόλει και αν ήταν πιο ψύχραιμη στο 1ο σετ, όπου και προηγούνταν με 21-15, ίσως και η εξέλιξη του αγώνα να ήταν διαφορετική.
 Τα κορίτσια όμως του Γυμναστικού πίστεψαν πολύ στην νίκη, ανέτρεψαν τις διαφορές με φοβερό σερβίς και μπλοκ και κέρδισαν το 1ο σετ 30-28,το 2ο 25-22 και το 3ο με 25-18..
Χαρακτηριστικό του αγώνα οι αλλαγές των 3 παγκορασίδων ,που ως ΄΄ρολίστριες΄΄. μπήκαν στο σερβίς και ανέτρεψαν το σκορ!!
Η Παπαδοπούλου Ράνια στο 1ο σετ με τους 3 άσσους ,η Παναγιώτου στο 2ο σετ και η Παπαδοπούλου Ζωή στο 3ο σετ, όπου πήρε το σκορ στο 13 -13 και το άφησε στο 18-13!
Η ομάδα της Ελασσόνας συνεχίζει το ταξίδι της, προς την επάνοδό της στις υψηλές κατηγορίες και το θετικό είναι, πως κοντά στις έμπειρες ΄΄γαλουχούνται΄΄ και οι πιο μικρές ,αποκτούν νοοτροπία και προσωπικότητα αγώνων και όλο αυτή η κατάσταση μόνο όφελος μπορεί να έχει για την ομάδα μελλοντικά!!

ΓΣ.Ε.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ:(Παναγιώτου) Πλιάκα,Κατσαρέ,Τζιούργκανου,Δίρβα,Κασσελούρη,Μπελαή,Ζιάκου/Παπακώστα,
Παναγιώτου,Παπαδοπούλου Ζωή,Παπαδοπούλου Ράνια,..