ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ

ΧΟΡΗΓΟΙ 2016-2017

ΒΑΣΙΚΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ 2016-2017

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΓΣΕ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ: -ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ,- ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕ -ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ! - ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΑΙΚΤΡΙΩΝ ΣΕ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.. - -----ΠΟΛΥΠΛΗΘΕΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ, ΟΠΟΥ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ...ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΑΣ!!ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ... /

26 Ιαν 2014

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ..3-1 ΣΕΤ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΑΜΠΕΛΩΝΑ!

Τη 5η τους νίκη πραγματοποίησαν οι κορασίδες του ΓΣ.Ε.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ μέσα στον ΑΜΠΕΛΩΝΑ  για τον 5ο όμιλο του πρωταθλήματος κορασίδων της ΚΕΝΤΡΙΚΉΣ ΕΛΛΆΔΑΣ.
Οι μικρές αθλήτριες της Ελασσόνας απέδωσαν υπέροχο βόλεϊ κυριάρχησαν πλήρως στα 2 πρώτα σετ όπου και τα κατέκτησαν εύκολα με 25-11, και 25-12!!
Στο 3ο σετ ο Αμπελώνας ανέβηκε αισθητά πίεσε στο σέρβις και κατέκτησε το σετ με 25-21..
Και στο 4ο σετ οι δύο ομάδες έπαιξαν υπέροχα με τον Αμπελώνα να προηγείται με 19-15 και την Ελασσόνα να καταφέρνει με μία αντεπίθεση διαρκείας και υπέροχο σέρβις να κατακτήσει τους 2 βαθμούς της νίκης!
Σίγουρα ήταν μία σημαντική νίκη, επί ενός ισχυρού αντιπάλου, που φέρνει την Ελασσόνα στην 3η θέση της βαθμολογίας, με πολλές ελπίδες πρόκρισης στους 16 της Περιφέρειας.
Στην επόμενη φάση των 16 ομάδων προκρίνονται οι 3 πρώτοι από κάθε όμιλο..
Στόχος λοιπόν του τμήματος είναι να κάνουν μία καλή πορεία και να προκριθούν στην επόμενη φάση!!
Εξάλλου στην κατηγορία αυτή αγωνίζονται κορίτσια που ηλικιακά είναι κατά δύο χρόνια μικρότερες και σίγουρα θα έχουν άλλα δύο χρόνια στην ίδια κατηγορία!!
Τα σετ : 11-25 , 12-25,  25-21, 21-25..
ΓΣ.Ε.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: ( Παναγιώτου) Γκαραβέλη,Μπελαή, Παπαιωάννου,Παναγιώτου,Παπαδοπούλου Ράνια,Παπαδοπούλου Ζωή, Πίγκα,Λανάρη,Κόμη,Λέκκα,Ζουρλανδάνη..

25 Ιαν 2014

6Η ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΑΣΣΟΝΑ.

3-0 ΣΕΤ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΟΥΦΛΑΡΙΑ!!
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΒΟΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΑΣΣΟΝΑ!
ΥΠΕΡΟΧΗ Η ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΣΑ!

Νικήτρια αναδείχτηκε στην 6η αγωνιστική η Γυναικεία ομάδα του Γ.Σ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ,αφού επικράτησε επί των Α.Ο. ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ μέσα στη Λάρισα με 3-0 σετ.Ήταν η 6 νίκη σε 6 αγώνες διατηρώντας το αήττητο στον 7ο όμιλο της Β Εθνικής κατηγορίας γυναικών.
Όλη η ομάδα αγωνίστηκε φανταστικά, σε όλους τους τομείς και με υψηλό ποσοστό επιτυχίας στην επίθεση, πήρε το ΄΄ροζ΄΄ φύλλο του αγώνα.
Η Ζιάκου σε υποδοχή και άμυνα ήταν αλάνθαστη , οι Δίρβα ,Κασσελούρη και Κατσαρέ επιβλητικές στη επίθεση. οι Παπακώστα και Τζιούργκανου με σημαντική παρουσία στα μπλοκ .
Σίγουρα όμως αυτή που έκλεψε την παράσταση ήταν η 15χρονη πασαδόρος, Παπαδοπούλου Ράνια, η οποία, παρά το νεαρό της ηλικίας της, οργάνωσε και μοίρασε σωστά τη πάσα και απέδειξε πως θα βοηθήσει σημαντικά την ομάδα όσο η απόδοσή της κυμαίνεται τόσο υψηλά!
Τα σετ: 17-25, 11-25, 12-25..
Γ.Σ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ:( Παναγιώτου) Παπαδοπούλου Ρ., Κατσαρέ, Τζιούργκανου, Δίρβα, Κασσελούρη, Παπακώστα,Ζιάκου/Παναγιώτου,Μπελαή, Παπαδοπούλου Ζ, Παπαιωάννου,Πλιάκα..

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
7ου ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Β΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

ΑΟ.ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ - ΓΣ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ   0-3
ΓΣ.ΑΛΜΥΡΟΥ - ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ  0-3
Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 0-3
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ - ΛΑΜΙΑ 3-0 α.α

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ ΑΓΩΝΑ!!

¨Επειτα από έναν συναρπαστικό αγώνα, ο οποίος κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων, η ομάδα του Γ.Σ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ επικράτησε του ΑΜΠΕΛΩΝΑ με 3-1 σετ και απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής στον βαθμολογικό πίνακα του 7ου ομίλου της Β΄ Εθνικής.
Το ματς ήταν ακατάλληλο για καρδιακούς και στο οποίο,οι πολλές εναλλαγές του σκορ , οι απίστευτες άμυνες και από τις δύο ομάδες, οι επιθέσεις από όλες τις ζώνες του γηπέδου, αποδεικνύουν το ποιοτικό βόλεϊ που διαδραματίστηκε στο τερέν του κλειστού της Ελασσόνας.
Η ομάδα της Ελασσόνας πιο ψύχραιμη και αποφασιστική στα καίρια σημεία του αγώνα κατάφερε να ανατρέψει το 0-1 και με σύμμαχο το φίλαθλο κόσμο να κερδίσει το ντέρμπι .
Το 1ο σετ ήταν πολύ κακό για τα κορίτσια του Παναγιώτου καθώς η κακή υποδοχή και τα λάθος μπλοκ έδωσαν στην εξαιρετική ομάδα του Μπεκιάρη την ευκαιρία  να κερδίσουν με 25-23..
Το 2ο σετ η κατάσταση ήταν όμοια ,η κακή υποδοχή και οι λάθος επιθέσεις έδωσαν υτην ευκαιρία στον Αμπελώνα να προηγηθεί με 24-21 και ενώ όλα έδειχναν ότι το σκορ θα διαμορφώνονταν υπέρ του Αμπελώνα με 2-0 εκεί όλα άλλαξαν. Το ταιμ αουτ ξύπνησε τις αθλήτριες της Ελασσόνας συγκεντρώθηκαν στο παιχνίδι και με μία παθιασμένη απόδοση κατάφεραν να επαναφέρουν το σκορ στα ίσια με 30-28!!!
Στο 3ο και 4ο σετ η υποδοχή και η επίθεση της ομάδας ανέβηκε κατακόρυφα και παρότι η ομάδα της Ελασσόνας ξεκινούσε με διαφορά έως και 7 πόντους εντούτοις το καλό σερβίς και επίθεση του Αμπελώνα δημιουργούσε επικίνδυνες καταστάσεις με αποτέλεσμα να τελειώσουν τα σετ με 25-23 και το 4ο σετ με....30-28!!
Σίγουρα,ήταν ένα απίστευτα δυναμικό παιχνίδι, με βόλεϊ άλλης κατηγορίας , και επίσης και οι δύο ομάδες απέδειξαν για άλλη μία φορά πως δουλεύουν συστηματικά και ποιοτικά και σίγουρα θα είναι οι ομάδες,που θα πρωταγωνιστήσουν στην άνοδο για την Α2 Εθνική κατηγορία .
Τα σετ: 23-25, 30-28, 25-23, 30-28..
Γ.Σ.ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ:(Παναγιώτου) Πλιάκα,Κατσαρέ,Παπαιωάννου,Δίρβα,Κασσελούρη,Τζιούργκανου, Ζιάκου,Παναγιωτου.Παπακώστα,Παπαδοπούλου,Μπελαή,Γκαραβέλη..